Celé Česko dětem

Vloženo: 5.2.2020 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 1191x | Upraveno: 5.2.2020 | Upravil: Administrátor

Čtenářem se nikdo nerodí, čtenáři musíme ukázat cestu.

Cílem projektu je podpora emocionálního
(psychického, myšlenkového a morálního) zdraví dětí a mládeže.

Projekt Celé Česko čte dětem® vznikl proto,
aby si společnost uvědomila, jak ohromný význam má pravidelné čtení dítěti pro jeho emocionální vývoj a pro formování návyku číst si v dospělosti. Vědci a praktikové shodně tvrdí, že pravidelné hlasité předčítání učí dítě jazyku a myšlení, rozvíjí jeho paměť a obrazotvornost, obohacuje ho o vědomosti a vzorce morálního chování, posiluje jeho sebevědomí.

Právě proto je společné čtení vítanou formou moudrého kontaktu s dítětem a vynikající výchovnou metodou.

Pravidelné předčítání v přátelské atmosféře je spolehlivý a účinný způsob, jak se může čtení stát pro dítě stejně přitažlivým, či dokonce ještě přitažlivějším než televize. Právě to je ta správná cesta, jak dát dítěti pocítit jeho důležitost, projevit mu svou lásku, nenásilně rozvíjet jeho jazykové dovednosti a všeobecné vědomosti a formovat jeho vlastní návyk a potřebu číst si s chutí rovněž v dospělosti.

Investujme tedy po těch několik let vyrůstání našich dětí dvacet minut denně
do hlasitého čtení – jim a s nimi – a vychovávejme z nich vnímavé čtenáře.

V měsíci únoru proběhl na 1. stupni anonymní dotazník, výsledky stojí za přečtení i zamyšlení…

V měsíci březnu byla nově otevřena Čítárna pro žáky 1. stupně.

PDF souborVýsledky dotazníku Mámo, táto – Čti mi.. (Velikost: 218.32 kB)