Kotva
Nepřehlédněte
Akce na červen
28.5.2021

PDF souborakce na červen (Velikost: neznámá)

Pomůcky na příští školní rok 2021-2022
18.5.2021

ZIP archivpomůcky 21-22 (Velikost: neznámá)

Tisk
Sitemap
Mapa webu

Panenka

Vloženo: 5.2.2020 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 254x | Upraveno: 5.2.2020 | Upravil: Administrátor

„Adoptuj panenku a zachráníš dítě“

Každým rokem se díky očkování podaří zachránit život až 3 milionům dětí. Přesto dosud téměř stejný počet dětí umírá na nemoci, kterým lze očkováním předcházet. V zemích, kde neexistuje běžný zdravotnický systém nebo které jsou postiženy válečnou nebo přírodní katastrofou, pomáhá UNICEF ve spolupráci s jejich vládami a místními dobrovolnými spolupracovníky uskutečňovat speciální akce pomoci dětem, jako jsou např. Národní očkovací dny proti dětské obrně, které v minulém roce pomohly 550 milionům dětí ve věku do pěti let. UNICEF sehrává klíčovou roli v projektu GAVI (Global Alliance for Vaccines and Immunization), jehož cílem je očkovat každé dítě proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám – spalničkám, záškrtu, černému kašli, tetanu, tuberkulóze a dětské obrně.


Cíl projektu PANENKA

Cílem projektu Panenka je získat finanční prostředky pro celosvětovou očkovací kampaň UNICEF, a to za použití symbolu, který znají všechny děti na světě - panenky. Pro cíle projektu byla zvolena forma textilní panenky, kterou si každý může snadno vyrobit i sám doma. Poprvé byl projekt uveden v roce 1988 v Cinisello Balsamo v Itálii pod stejným názvem (Pigotta Project) a byl velice úspěšný - celkem bylo v roce 1988 žáky škol v Itálii vyrobeno 2000 panenek a jejich "prodejem–adopcí" získáno pro podporu očkovacích programů UNICEF 27 milionů italských lir.

 

Hlavní myšlenka projektu

Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám.

 

Prodej-adopce panenek:

Částka, za kterou si můžete panenku zakoupit, činí 600 Kč a je stanovena podle nákladů, potřebných na očkování jednoho dítěte v rozvojových zemích proti 6 smrtelným dětským chorobám (suma zahrnuje očkovací látky, injekční stříkačky, jehly a zaškolení zdravotníka). Rodina nebo jednotlivec, který panenku zakoupí, tak vlastně symbolicky adoptuje dítě, které panenka představuje.

 

 

Naše škola se letos zúčastní již potřetí,  celkem jsme už vytvořili  16 panenek a přispěli tak na  záchranu dětských životů částkou bezmála 10 000 korun.