Akreditace - Výzva 2023 - Metodický kurz na Kypru - Jana Počepková

Vloženo: 26.2.2024 | Zobrazeno: 38x
Srpen 2023 - Zhodnocení, fotky a video z uskutečněné mobility

Díky programu Erasmus+ jsem opět měla možnost zlepšit své znalosti angličtiny a prožít dva týdny života v řecké části ostrova Kypru v Limmassolu (Lemesos), který leží v zálivu Akrotiri a je hlavním městem stejnojmenného distriktu a největším kyperským přístavem.

Navštěvovala jsem jazykovou školu Bayswater Cyprus, jazykový a metodologický kurz. Obsahem kurzu byla výuka obecné angličtiny a metodologie. Poznala jsem nové kolegy z jiných zemí, kde jsem měla možnost nejenom zlepšit angličtinu, ale i podílet se o svojí učitelskou zkušenost s ostatními učiteli z různých zemí. Dozvěděla jsem se také zajímavé informace o systému školství na Kypru, o fungování soukromých škol. Naše škola měla k dispozici jazykové učebny se zázemím a recepcí. Její pracovníci pro nás byli ochotni zajistit pomoc např. s výlety nebo získat vstupenky zdarma do některých muzeí.

Svůj čas mimo školní lavici jsem se snažila maximálně využít k prozkoumání této nádherné země, poznávání jejích lidí a dalších zajímavých míst tohoto středomořského ostrova (např. středověké památky města Limmassolu a Larniky, horskou vesnici Omodos, pohoří Trodoos, Afroditinu pláž, antické vykopávky Kurion). Kypřané, jsou velmi milí, přátelští, pohostinní lidé, kteří milují ze všeho svojí zemi, své víno a jídlo. Já měla možnost vše poznat a ochutnat.

Jsem velice ráda, že jsem mohla být součástí tohoto projektu a přála bych tuto zkušenost všem pedagogům. Zkušenosti, které jsem získala  určitě využiji v praxi. Celý pobyt byl pro mě velkým zážitkem, nejen profesionálně, ale i kulturně.