Návštěva knihovny v Ústí nad Labem
1.3.2022

SkolaOnline

Výchovné a kariérní poradenství

PDF souborPřijímací řízení (Velikost: 667.61 kB)

PDF souborSdělení o termínech (Velikost: 239.96 kB)

Mgr. Monika Ramešová

Kontakt :

412517063 / kl. 104

ramesova@seznam.cz

středa 8:00 - 8:45

čtvrtek 12:30 - 13:30

v jiné dny po předchozí domluvě v kanceláři výchovné poradkyně (hlavní budova, 1. patro)

Rodičům doporučujeme, aby si sjednávali schůzku dopředu telefonicky nebo emailem.

Náplň činnosti kariérového poradce

• průběžné zajišťování a doplňování materiálů a akcí k volbě povolání pro žáky 9. ročníku
  • sledování a evidence přijímacího řízení na SŠ, G, SOU, OU a víceletá G
  • evidence žáků uvažujících o konzervatoři či oboru s talentovou zkouškou
  • zajišťování exkurzí a besed pro vycházející žáky
  • jednání se žáky, rodiči, učiteli, zástupci odborných pracovišť
  • spolupráce s PPP Děčín, SPC Děčín
  • přímá spolupráce s IPS v Děčíně – workshopy pro 9. a 5. ročníky; besedy pro 8. a 9. ročníky
  • konzultace pro žáky, rodiče, učitele v konzultačních hodinách (nebo po dohodě)
  • porady a další vzdělávání výchovných poradců v PPP a na jiných odborných pracovištích
  • aktivní spolupráce v projektu s VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní v Děčíně (partner v projektu IKAP)
  • zapojení v projektu děčínských ZŠ - Škola pro všechny

Kde najdete potřebné informace :

1) Informace o změnách v přijímacím řízení na SŠ http://www.msmt.cz/file/19699

2) Portál DokumentStřední školy.cz

3) Přehled oborů a SŠ v Atlasu školství

4) Infoabsolvent.cz

5) http://www.msmt.cz/vzdelavani/stredni-vzdelavani/vyhlaseni-pilotniho-overovani-organizace-prijimaciho-rizeni

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.