Hodnocení sportovního kurzu v Itálii 2023

V pátek 16.6. jsme v 18:00 vyrazili na sportovní kurz do italského Lido di Spina.

Po čtrnácti hodinové cestě jsme zdárně dorazili do cíle. Odložili jsme si věci před chatky, řekli si bezpečnostní pokyny a vyrazili na obhlídku sportovišť a moře. Ubytování bylo zajištěno v nově opravených mobilhomech pro 5-6 osob. Mobilhomy byly sice prostorově menší, nicméně každý byl vybaven kuchyní a vlastní koupelnou se záchodem.

Po celý pobyt jsme měli zajištěnou stravu od českého kuchaře, který se snažil nám doručit vyváženou stravu, tak aby si každý přišel na své. Až na drobnosti jsme my učitelé byli se stravou spokojeni, u dětí už takové nadšení nepanovalo. K dispozici byla v okruhu 5 minut pizzerie či obchod, a tak měli žáci možnost si dojít dokoupit co potřebovali, pokud jim jídelníček neseděl.

V rámci pobytu byly také naplánovány výjezdy, a to konkrétně v úterý do zábavného parku Mirabilandia, kde si žáci užili horské dráhy, vodní atrakce či strašidelný dům. Ve čtvrtek pak druhá parta vycestovala do Benátek, které si společně prošli, svezli se se vaporetem a prošli si náměstí svatého Marka. Z obou akcí byli studenti i učitelé nadšení, avšak víme, že příště si na obě akce zajistíme vstupenky předem, abychom se později vyhnuli frontám na vstupy a nezdržovali se.

Když nebyly výlety, bylo každý den na programu sportování, a to konkrétně turnaje ve vybíjené, v branballu, v basketbale či v petangue. V Aquaparku pak probíhalo potápění či vodní cvičení pod vedením animátorů. V moři pak probíhali velmi populární zápasnické souboje. Každé ráno pak probíhalo dobrovolné běhání a plavání (či kombinace obojího), které se po většinu týdne těšilo velké účasti.

Po večerech byl pro žáky připraven program v podobě soutěže Komenčák hledá talent, karaoke či diskotéky.

Celý areál byl naprosto vhodným pro žáky základní školy. Sportoviště i moře bylo v blízké vzdálenosti od mobilhomů, pozvolný písčitý vstup do moře vyhovoval i těm, kteří se řadili mezi horší plavce.

Kurz proběhl v nejlepším pořádku a dle závěrečného dotazníku, který nám dal feedback od žáků, si ho žáci moc užili, za což jsme všichni moc rádi.

Dostali jsme také několik velmi pozitivních ohlasů z řád rodičů, za což jsme samozřejmě moc rádi a vážíme si jich.

Obsáhlou fotogalerii můžete najít na Instagramu školy (komencak_akce_skoly).

Vedoucí kurzu Jiří Fiala