Úprava přijímaček

INFORMACE K ÚPRAVÁM PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ

PRO ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

Jednotná přijímací zkouška na střední školy pro školní rok 2020/2021 proběhne nejdříve 14 dnů ode dne obnovení osobní přítomnosti žáků při vzdělávání ve středních školách.

Konkrétní termín, který bude letos pouze jeden, poté stanoví MŠMT. Obsah a forma přijímací zkoušky se nemění /český jazyk + matematika/, a stejně zůstávají beze změny kritéria přijímání stanovená ředitelem školy.

Žák skládá zkoušku ve škole uvedené na přihlášce v prvním pořadí. Pokud má na prvním místě na přihlášce uvedený učební obor (tam se Cermat nepíše), skládá zkoušku ve škole uvedené ve druhém pořadí.

Pokud střední škola koná i školní přijímací zkoušky, zašle ředitel školy uchazeči pozvánku nejpozději 5 pracovních dnů před termínem konání této zkoušky a současně ji zveřejní na webových stránkách školy.

Jednotnou přijímací zkoušku vyhodnocuje Centrum. Do 7 kalendářních dní je zpřístupní oběma uvedeným školám na přihlášce a ty mají 1 den na to, aby určily výsledné pořadí uchazečů se zveřejněním jejich seznamu. Do 8 kalendářních dnů ode dne přijímaček budete vědět výsledky řízení na obou školách.

Pokud se jednotná přijímací zkouška nekoná – učební nematuritní obory – nemusí ředitel střední školy čekat s vyhodnocováním přijímacího řízení na konání jednotné přijímací zkoušky. Ředitel školy v tomto případě může zveřejnit seznam uchazečů i s předstihem (např. již v průběhu dubna či května).

POZOR – ODEVZDÁNÍ ZÁPISOVÉHO LÍSTKU - pro odevzdání zápisového lístku běží uchazečům 5denní lhůta. Pro všechny uchazeče (tzn. maturitní i učební obory) tato lhůta začíná od 8denní lhůty po jednotné přijímací zkoušce. NE DŘÍVE!!!

Odvolání proti rozhodnutí ředitele SŠ není přípustné. Může se ale stát, že po uplynutí lhůty pro odevzdání zápisových lístků, dojde k uvolnění míst. V tom případě můžou být uchazeči, kteří se umístili „pod čarou“, operativně přijati na tato uvolněná místa. V takové situaci uchazeč zruší zápisový lístek na již zapsané střední škole a zapíše se na školu druhou.

V případě jakýchkoliv dotazů mě můžete po obnovení výuky ve škole kontaktovatJ.

Někteří rodiče si ještě nevyzvedli pro své děti zápisové lístky!!!!!!!

Mgr. Monika Ramešová, výchovný a kariérový poradce

PDF souborstažení a tisk (Velikost: 416.25 kB)