Junior NBA

Zobrazeno: 151x
V pondělí 10.10. se v děčínské Maroldovce odehrálo Konferenční finále Junior NBA za účasti třech škol z Děčína, po jedné z Litoměřic, Teplic, Plzně, Varnsdorfu a Sokolova.

Vzhledem k předchozím výsledkům byla ZŠ Komenského nasazena jako číslo 3 a utkala se s další děčínskou školou – ZŠ Na Stráni. Věděli jsme, že oproti soupeři máme silnější sestavu, a to se také potvrdilo a došli jsme si k hladkému vítězství 48:16.

Byli jsme tedy jeden krůček od postupu do velkého finále, ale všichni jsme si uvědomovali, že nás čeká prozatím nejtěžší soupeř na turnaji, a to ZŠ Havlíčkova z Litoměřic hrající v dresech legendárního klubu LA Lakers. Zápas začal velmi nervózně na obou stranách hřiště, moc košů nepadalo a šlo spíš o urputnou bitvu v obraně. I tak se však častěji prosazoval soupeř a my tahali za kratší konec. Zhruba v polovině zápasu nám přišli fandit spolužáci ze školy, a to vlilo našim hráčům a hráčkám krev do žil. Najednou nás bylo plné hřiště a stahovali jsme bod po bodu náskok Litoměřic. Tři minuty do konce jsme se poprvé za celý zápas dostali do vedení, a to už jsme nepustili. Vyhráváme 30:24 a postupujeme do Velkého Finále, které se uskuteční 8.11. v Praze na Královce.

Obrovská gratulace všem hráčkám a hráčům za soudržnost, povzbuzování, hecování a týmový výkon během celého turnaje! Jsme rádi, že v každém zápase se dokáže střelecky prosadit někdo jiný a takovým to výkonem se budeme snažit prezentovat i v Praze.

Trenéři Fiala a Soukup