Projekt Erasmus + - Lenka Krejčová zhodnotila jazykově-metodický kurz v Dublinu

Vloženo: 26.9.2022 | Zobrazeno: 148x
V červenci 2022 jsme uskutečnili 4. mobilitu

Koncem července 2022 jsem měla možnost opět vycestovat, tentokrát do irského hlavního města Dublin. Díky podpoře vedení školy a finančním prostředkům z fondů EU jsem tam absolvovala 2-týdenní jazykově-metodický kurz Blended learning and General English for teachers ve škole Centre of English Studies.

Do Dublinu jsem přiletěla v neděli 24.7. večer. Irsko mě přivítalo zataženou oblohou a dešťovou přeháňkou. Jak typické ????. Z letiště jsem se do centra Dublinu pohodlně a za pár euro dopravila autobusem. Thanks Google maps - úžasná vymoženost, se kterou se neztratím ani já s mizerným orientačním smyslem.

Bydlela jsem v útulném pokojíčku (doslova – byl totiž opravdu malý) na studentské koleji přímo v centru Dublinu. Nejen, že ubytování bylo fajn, ale měla jsem i všude blízko a pěšky – do školy, na všechna zajímavá místa ve městě, do muzeí, galerií, na nákupy i na jídlo.

Hned druhý den po příjezdu jsem zahájila první z kurzů, a to metodický kurz zaměřený na Blended learning = propojení klasické a online výuky. V kurzu nás bylo 7 učitelů angličtiny z různých evropských států.

Druhý týden jsem navštěvovala kurz General English. V tomto kurzu byli kromě učitelů i mladí lidé z celého světa, kteří se zdokonalovali v angličtině, podmínka nutná, aby si mohli najít v Irsku práci nebo začít studovat.

Výuka probíhala pravidelně od 9.00 do 13.00 hodin. Poté jsme šli na společný oběd s mými spolužáky a pak objevovat krásy Dublinu. Škola nám nabízela i doplňkový program jako např. extra lessons about Irish culture and history, komentovanou prohlídku města, návštěvu galerie nebo divadla, lekce irského tance. O víkendu pak výlety do okolí Dublinu.

Z Dublinu jsem odjížděla nadšená. Úroveň školy a kurzů byla vynikající.  2 týdny v anglicky mluvící zemi mi pomohlo zlepšit mluvený projev. Setkala jsem se s mnoha zajímavými lidmi z různých zemí světa. Přivezla jsem si pro sebe a své kolegyně spoustu zajímavých nápadů a inspirace do hodin angličtiny a v neposlední řadě pro mě osobně nezapomenutelné zážitky z Irska.

Dublin je úžasné kosmopolitní město, kde to žije.