Zuby - workshopy

Zobrazeno: 183x
Zdravý zub se nekazí

Ve dnech 6., 13., 14.6. jsme jakožto studentky zubního lékařství z Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni navštívily Základní školu Komenského v Děčíně, abychom se s žáky prvního stupně podělily o získané znalosti, a předaly jim především praktické dovednosti z našeho zaměření. V našich workshopech jsme se zpočátku věnovaly stavbě ústní dutiny, funkcím chrupu a také skladbě zubního plaku, který totiž následně může způsobit závažná onemocnění zubů a dásní. Největší pozornost jsme však věnovaly vlastnímu nácviku čištění chrupu, při kterém se děti s vlastními kartáčky a hlavně s naší pomocí naučily, jakou správnou technikou se zuby čistí. Doufáme, že se dětem naše návštěva líbila a též věříme, že díky našemu preventivnímu programu se děti se svým zubařem potkají právě až na pravidelné prohlídce :-)

Těšíme se na další spolupráci, studentky Tereza Grubrová a Karolína Mojžíšová