Projekt Erasmus+ - prezentujeme se v tisku

Vloženo: 31.10.2021 | Zobrazeno: 150x
Učitel angličtiny kompetentní pro výuku ve 21. století

Doba trvání projektu: 31.12. 2020 - 31.12. 2022

Dobrý učitel chce posouvat své znalosti a zdokonalovat dovednosti. Na tom se shodli učitelé angličtiny na naší škole a rozhodli se požádat o grant z programu Erasmus+. S podporou vedení školy jsme vypracovali projekt s názvem Učitel angličtiny kompetentní pro výuku ve 21. století, který byl úspěšný a obdrželi nemalý finanční příspěvek na výukové kurzy v zahraničí pro 5 učitelů angličtiny z 2. stupně.

Inspirací a zdrojem informací pro nás byly kolegyně z Gymnázia Děčín a školy Nativity, které již s projekty mají zkušenosti a my jim i touto cestou za pomoc děkujeme.

Na začátku roku 2021 jsme tedy vstoupili do 2-letého programového období, kdy těchto 5 učitelů postupně absolvuje 2-týdenní jazykově-metodický kurz v anglicky mluvící zemi, tzv.mobilitu.

V letošním roce jsme plánovali uskutečnit 3 mobility na Maltě a v roce 2022 zbývající 2 ve Velké Británii a Irsku. Bohužel jsme stihli uskutečnit pouze 1 mobilitu. Naše kolegyně absolvovala kurz zaměřený na využití nových metod a technologií ve výuce angličtiny a pobytem v anglicky mluvící zemi si zároveň osvěžila mluvenou angličtinu. Nově získané znalosti a zkušenosti pak přenese nejen do výuky, ale podělí se o ně i s ostatními učiteli angličtiny, což je jedním z hlavních cílů celého projektu.

Díky zhoršující se covidové situaci Malta nastavila podmínky pro vstup do země tak, že jsme je nemohli splnit, a proto jsme museli další 2 mobility pro letošní rok odložit. Věříme však, že všechny naše plány nakonec úspěšně zrealizujeme.