Letní škola

Letní škola s Komenčákem

Jízda na koloběžkách, výlet na Belveder a Chlum, návštěva Thunské kaple, Zámku Děčín a mýdlárny Rubens v Růžové, či projížďka na pramicích Tichou soutěskou v Hřensku – to, a ještě mnohé další čekalo na účastníky Zážitkové letní školy, kterou pro své žáky připravila Základní škola v Děčíně 1, Komenského náměstí. „Cílem letní školy bylo nabídnout dětem pohyb na čerstvém vzduchu, umožnit jim kontakt s kamarády a seznámit je s okolím Děčína,“ říká ředitelka školy, Mgr. Olga Křivohlavá. „To vše prostřednictvím her a nejrůznějších pohybových a vzdělávacích aktivit. Velký dík patří v tomto směru učitelům, kteří se do celé akce zapojili s opravdu velkým nasazením, pizzerii Ciao Ciao a společnosti Bovys, jež se nám postaraly o úvodní balíčky a závěrečné pohoštění, a samozřejmě zejména těm,               o kterých to celé bylo – samotným dětem. Byly bezvadné a já věřím, že si naši letní školu opravdu užily.“

Slova paní ředitelky potvrzují i samotné děti. „Moc se mi to líbilo. Poznala jsem spoustu nových kamarádů,“ říká Viktorie Laurincová. Její spolužačka, Lucie Žatečková, k tomu dodává: „Nikdy jsem nezažila takovou legraci. Také jsem se dozvěděla něco o historii Děčína a naučila se třeba názvy nejrůznějších rostlin.“

Zážitková letní škola tak byla pro všechny zúčastněné symbolickým startovním výstřelem do nového školního roku, který, jak všichni na „Komenčáku“ doufají, bude mnohem lepší, než ten předešlý.

PDF souborprogram (Velikost: 619.72 kB)