Projekt Erasmus+ - Markéta Hořáková zhodnotila jazykově-metodický kurz v Dublinu

Vloženo: 2.10.2022 | Zobrazeno: 117x
V červenci 2022 jsme uskutečnili 3. mobilitu

Dva týdny v úžasném živém Dublinu

Na konci července letošního roku jsem díky Erasmu vyrazila do hlavního města Irska, města plného života a milých lidí, krásných památek – DUBLINU. Chápu, co na tomto městě přitahovalo literární velikány jako je James Joyce či Oscar Wilde.

Strávila jsem tu dva týdny, ubytovaná na koleji v centru města. Hned první den jsme procházeli město s ostatními studenty z jazykové školy CES. Tady jsem poznala kolegyně z Německa, Polska, Itálie a Španělska. Naše mezinárodní ženská skupinka zažila spoustu smíchu s našimi „non-native“ přízvuky. Poznávaly jsme spolu město i jeho okolí. Vlakem jsme navštívili Howth, krásnou okrajovou část Dublinu na východním pobřeží. Busem jsme se rozhodly navštívit CLIFFS OF MOHER – „You must see them“, říkala první den má spolužačka z kurzu, která právě odjížděla domů a útesy viděla na vlastní oči. My měly v den výletu počasí velmi typické pro Irsko – deštivo, mlhavo. Útesy jsme přes mlhu neviděly. I tak jsme si výlet užily, zaujala nás výstava fotografií a náš řidič uměl rozptýlit i rozesmát. Od něj třeba znám místní označení pro „lidičky“ – FOLKS.

Dublin – to je město s duší a srdcem, plné zeleně, největšího parku v Evropě – Phoenix park, plné irských hospod nejen ve známé čtvrti Temple Bar, kde to žije a lidé vás běžně oslovují. Chcete-li trénovat angličtinu, je to to pravé místo pro konverzaci. Nepřeberné množství muzeí s interaktivními výstavami – nejvíce mě nadchlo EPIC muzeum, věnované emigraci Irů. Je krásné pozorovat místní hrdost a vlastenectví.

Proslulá Trinity College s nejstarší keltskou knihou a nádhernou knihovnou, Famine Memorial, socha Molly Malone a její píseň, která mi do teď zní v uších, vystoupení světoznámých River Dance, Ha´penny Bridge a jeho pověst o platbě za přechod přes řeku ve výši půl penny…to vše si odvážím z Dublinu. A také přátelství, spolupráci s italskou kolegyní, kdy bychom rády díky moderním technologiím propojily žáky našich škol.  Nesmím zapomenout na učitele metodiky Thomase, který mi opět připomněl, jak skvěle se člověk cítí a učí v kolektivu plném podpory, humoru a motivace.