Projekt Erasmus+ - Lenka Krejčová zhodnotila metodický kurz na Maltě

Vloženo: 27.6.2022 | Zobrazeno: 137x
V květnu 2022 jsme uskutečnili 2. mobilitu.

V polovině května 2022 jsem vycestovala na Maltu. Díky podpoře vedení školy a finančním prostředkům z fondů EU jsem tam absolvovala 2-týdenní metodický kurz Teacher Training Primary Education Programme ve škole Gateway School of English ve městě St. Julians.

Na Maltu jsem přiletěla v sobotu 14.6. v noci. Na letišti na mě čekal pán s cedulkou s mým jménem a odvezl mě se ubytovat k mé hostitelské rodině. Obývala jsem dvoulůžkový pokoj v hezkém domě v historické části města. Do školy jsem to sice měla kus cesty, ale okolí domu se mi tak líbilo, že mi to vlastně ani nevadilo. Moje paní domácí byla moc hodná a vlídná maltská žena. Dobře jsme si spolu rozuměly. Výborně vařila a kdykoliv jsem něco potřebovala, pomohla mi.

Hned druhý den po příjezdu mi škola nabídla možnost zúčastnit se celodenního výletu s průvodcem. Pohodlně jsem tak navštívila rybářskou vesnici Marsaxlokk, jeskyni Blue Groto a pláže na jižní straně ostrova.

V pondělí jsem nastoupila do školy. V mém kurzu jsme byli pouze 2 studenti-učitelé. Výuka probíhala v odpoledních hodinách a byla rozdělena do 3 bloků – 2 bloky se týkaly metodiky výuky angličtiny a 1 blok byla návštěva a sledování výuky jiných vyučujících v jiných kurzech. Naše paní učitelka byla rodilá Britka, která mluvila krásnou angličtinou.Výuka s ní byla zajímavá a obohacující, protože se občas rozpovídala i o životě na Maltě. Měla jsem tak možnost, kromě nových nápadů do mé výuky, proniknout též do historie a současnosti Malty.

Součástí kurzu byly i další 2 organizované výlety – do noční Vallety a do krásného historického města Mdina. Kromě těchto výletů jsem cestovala a poznávala Maltu i sama. Po celé Maltě se jednoduše a za pár peněz dostanete autobusy, do Vallety a na ostrov Gozo trajektem.

Celé 2 týdny jsem prakticky žila a přemýšlela v angličtině, což mi pomohlo zlepšit mluvený projev. Setkala jsem se s mnoha zajímavými lidmi z různých zemí světa. Přivezla jsem si pro sebe a své kolegyně spoustu zajímavých nápadů a inspirace do hodin angličtiny a v neposlední řadě pro mě osobně nezapomenutelné zážitky z Malty.