Projekt - knihovna Ústí nad labem

Projektový den mimo školu (Šablony pro ZŠ II)

Žáci povinně volitelného předmětu Konverzace v anglickém jazyce (8. roč.) zakončili netradiční školní rok exkurzí v rámci projektového dne mimo školu. Byla to odměna za výbornou práci na distančním vzdělávání během pandemie. Po exkurzi do Kyjovského údolí se tentokrát vydali na již dlouho slibovanou, odkládanou a pak zakázanou exkurzi do Oddělení cizojazyčné literatury v Ústí nad Labem. Štěstí nám po „lockdownu“ nakonec přálo a paní knihovnice nás provedla svým oddělením, které je zásobárnou literatury především v angličtině, ale i v němčině a jiných jazycích. Též jsme se dozvěděli o mezinárodních Cambridge zkouškách, které zde pořádají. Projektový den byl zaměřen na Williama Shakespeara a jeho tragédii „Romeo a Julie“. Pomocí zdrojů z internetu, videí, kvízů i pracovních listů se dozvěděli fakta o životě Shakespeara, vedli rozhovory v angličtině, četli, kladli otázky, odpovídali. Na závěr provedli ve dvojicích shrnutí a vlastními slovy převyprávěli děj slavné tragédie „Romeo and Juliet“. Vše samozřejmě v angličtině. Zvládli to na výbornou, takže se opět odměnili potleskem a později dobrotami v OC Forum.????