Doplatek režie za neodhlášené obědy

Podle vyhlášky MŠMT ČR č. 107/2005 Sb. je možné odebírat dotovaný oběd pouze v případě, že je žák/student přímo ve výuce.

Pokud tomu tak není, musí rodič nebo zákonný zástupce žáka/studenta uhradit plnou cenu oběda od 2. dne nepřítomnosti ve škole, v případě, že oběd z nejrůznějších důvodů neodebral.

1) Pobývá-li žák/student ve škole - má nárok na dotovaný oběd, hradí sníženou cenu - jen potraviny

2) Nepobývá-li žák/student ve škole - nemá nárok na dotovaný oběd a pokud si jej neodhlásí, hradí potraviny + režie + věcné náklady. To platí i v případě, že tento oběd neodebere.

Z výše uvedených důvodů žádáme rodiče a zákonné zástupce, pokud jejich děti jsou nemocné, nebo z jiných důvodů se neúčastni výuky, aby včas obědy odhlásili. Jinak budeme nuceni zpětně doúčtovat režii.

Pro vaši dostatečnou kontrolu nad neodebranými obědy je možné nahlédnout do " Strava.cz " a pomocí této bezplatné služby si z domova zkontrolovat, zda byl v době nepřítomnosti Vašeho dítěte ve škole oběd odhlášen.

Miluše Procházková

ředitelka ŠJ